Tavsiye Ettiğim En İyi Hosting Firmaları 2021 - WSNA

Selamlar Arkadaşlar! Bu içerikte Genel olarak En iyi hosting firmalarını sizlere anlatacağız. Websitesinasilacilir.com olarak ilk içeriğimiz olacak. İnşallah içeriklerimizden fayda sağlayabilirsiniz.

Son yıllarda gelişen teknoloji ile birlikte kişi ve organizasyonlara ait web siteleri ve sayfaları oldukça fazla bir sayıya ulaşmıştır. Web siteleri aslında yapmak istediğiniz ve gerçekleştirmek istediğiniz amacın görünür olan yüzüdür.

Bunun için eksiksiz ve hatasız bir oluşum gerçekleştirmek büyük önem taşır. Ayrıca web sitelerinin hedef kitleye hatasız bir şekilde ulaştırılması öncelikli olarak yapılması gereken harekettir. Bu web site ve sayfaların karşı tarafa ulaşması için oluşabilecek olumsuzlukların ortadan kaldırılması gerekir.

 

Kısacası web site veya sayfanın kesintisiz bir şekilde çalışması büyük önem taşır. Hosting işte tam bu noktada devreye girmektedir. Hosting, internet sunucularının kesintisiz olarak birleşimi ile oluşturulmuş web sitesi yayınlama hizmeti anlamına gelmektedir. Web sitesi veya sayfası sorunsuz ve hızlı bir şekilde gerekli kullanıcılara ulaşmış olacaktır.

Herhangi bir kesinti yaşamadan problemsiz bir erişim imkanı hosting hizmeti veren firmalar aracılığıyla sağlanmaktadır. Bu hizmet sayesinde 7 gün 24 saat dünyanın her yerinde erişilmez istenen web sitelerine sınırsız ulaşım imkanı söz konusu olur. Türkiye’de ve dünyada hosting hizmeti veren firmalar oldukça fazla bir sayıya sahiptir.

Çok çeşitli özelliklere sahip olan bu firmalar amaçları ortak olmasına rağmen bünyelerinde bulundurdukları özellikler bakımından farklılık taşımaktadırlar. Bu farklar hosting firmaları arasında seçim yapmayı gerekli kılmaktadır. Firmalar arasında seçim yaparken dikkat edilmesi gereken ayrıntılar mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır.

Bu yazıda aslında hosting hizmeti hakkında kısa bir giriş yapıldıktan sonra bu hizmetin amaçları ve özellikleri üzerinde durulmuştur. Bunun sebebi konunun içeriğinin en iyi şekilde anlaşılmasının sağlanmasıdır.

Çünkü hosting hizmeti hakkında bilgi sahibi olmadan ve özelliklerini bilmeden en iyi hosting firmasını seçmek mümkün gözükmemektedir. Özellikler bizi hosting hizmeti veren firmalar hakkında da bilgi sahibi olacağımız detaylara yönlendirecektir.

Hosting Kullanım Amacı

İçindekiler

Hosting hizmeti edinmek için birçok geçerli sebep ortaya koyulabilir. İnternet üzerinden sesinizi duyurmak veya ürün tanıtmak amacıyla oluşturmuş olduğunuz web sitesi ve sayfanızın Hosting hizmeti alarak sağlayacağı fayda şu şekilde belirtilebilir.

Hızlı bir şekilde web sitenizin yayınlanmasını sağlamak;

 • İnternette web sitenizin erişebilir olmasını sağlamak
 • Kesintisiz ve hızlı bir şekilde kullanıcılar ile temasa geçebilmek
 • Web siteniz için amaçladığını sonuçlara kolay bir şekilde ulaşmak
 • Bu şekilde daha çok kullanıcı ile daha kısa bir sürede temasa geçme şansı elde etmiş olursunuz.

Hosting Hizmetinin Özellikleri

Bu kadar konuşuldu ve anlatıldı peki Hosting hizmetinin bünyesinde taşıdığı özellikleri hakkında bilgi sahibi olmak gerekmez mi? Kaliteli ve güvenli hizmet sunumu için en iyi Hosting firmasını belirlerken bu özellikler oldukça yararlı olmaktadır.

Çünkü bu özellikle sizin hizmet almak istediğiniz alanı doğru teşhis etmenize yarar sağlayacaktır. Hosting hizmeti sunan firmalar bünyesinde bu özellikleri taşıyor ise sizin işiniz daha kolay hale gelecektir.

Çok sayıda hosting hizmeti veren firma olduğunu unutmayın. Bir şekilde bazı özellikler ve nitelikler bakımından birbirlerinden ayrılacaklardır. Bu noktada sizin doğru bir analiz yapmanız en önemli adım olacaktır.  Doğru analiz yapabilmek için hosting hizmetinin en doğru ve güvenilir sonuçlar ile karşılanabilir olması için gereken özellikleri bilmek gerekir.

Hosting hizmetinin özellikleri şu şekilde belirtilebilir;

 • Sahip olduğunuz web site veya sayfa oldukça hızlı hale gelir
 • Sayfanıza karşı olacak herhangi bir saldırı için önlem alınmış olur
 • Oluşturduğunuz sayfa içeriğinde meydana gelecek herhangi bir olumsuzlukta içerik kaybının önüne geçilir
 • Dünyanın her yerinden bu sayfaya erişim imkanı tanınır
 • Web siteniz veya sayfanız bu hizmet sayesinde yedeklenmiş olur
 • Bu özellikleri sağlayan Hosting firması tam anlamıyla en başarılı hizmeti sunan olmaktadır.

En İyi Hosting Firması Nasıl Belirlenir?

​​​​​Sıra en iyi hosting firması hangisi ona karar vermeye geldi. İşin en zor kısmı belki de burasıdır. Çünkü yapılan araştırmalar sonucu birçok yazı, içerik ve yoruma ulaşmak mümkün. Ancak tam anlamıyla en iyi hosting firması hangisidir? En iyi hizmeti kim verir sorularının cevabı bulunmamaktadır.

Genel olarak Hosting hizmeti sunan firmalar için Hiçbir dayanağı olmayan sadece belli başlı konulara ilişkin yorumlar ortaya koyulmuş durumda. En iyi hosting firmasını bulabilmek için ortaya koyulan içerikler ya Hosting firmasının destek hattı ile ilgili ya da oldukça kısır bir içeriğe sahip olarak şu hosting firması şu kadar hızlı gibi temeli olmayan yorumlar ortalık da dolaşmaktan.

Öncelikle en iyi hosting firmasını belirlerken temel alınması gereken ölçütleri ortaya koymak gerekmektedir.

Bu ölçütler:

 • Performans
 • Uzmanlık
 • Hız
 • Destek hattı
 • Fiyat

Tüm bunların karşılığı elde edilerek ancak en iyi olan belirlenebilir. Bu ölçütler tüm eldeki Hosting firmaları için gerekli olan kriterlerdir. Bunlar ışığında en doğru olan sonuca ulaşmak mümkün olacaktır.

2021 En İyi Hosting Firmaları

Hosting hizmetinin amacı ve özelliklerinin yanında en iyi hosting firmasını belirlerken sahip olması gerekenler oldukça önemlidir. Bunun için hosting hizmeti alırken bu noktalar dikkat edilmelidir. Hosting firmasının sunmuş olduğu hizmet kalitesi açısından en iyi hosting firması ölçülerine sahip olması büyük değer taşımaktadır. Evet, şu andan itibaren artık kendi yaptığım araştırmalar ve tecrübelerim sonucunda öneride bulunabileceğim en iyi hosting firmalarını paylaşabilirim. ​​​​​​

Turhost (En İyi Hosting Firması 1. Sıra)

En iyi hosting firması listesinde ilk sırada yer almayı başaran Turhost performansı ile oldukça dikkat çekmektedir. Ülkemizde ortalamanın oldukça üzerinde çok kaliteli hizmet sunumu gerçekleştiren bir hosting firmasıdır.

Özellikle kullanıcı deneyimi ve güvenilirlik özelliklerini barındıran firma her açıdan ön plana çıkmayı başarmaktır. Özellikle hızlı bir erişim imkanı sunan firma rakiplerine oranla oldukça kısa bir sürede geniş bir erişim ağı oluşturmaktadır. Ayrıca güvenilir ve müşteri memnuniyeti esasları da göz önünde bulundurulduğunda oldukça başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Turhost üzerinde ücretsiz üyelik açmak için hemen tıklayın!

Hız, destek, uzmanlık, fiyat gibi kritik konularda sektör içinde yer alan diğer firmalara oranla açık ara önde yer almaktadır. Bu firmayı tercih edenlerin sayısı oldukça fazladır. Birçok hatırı sayılır ve değer sahibi web siteleri bu firma aracılığı ile hosting hizmeti almaktadır.

Başarılı işlerin temelinde yer alan firma güven ve kullanıcıları sayesinde üst sıralarda yer almayı başaran firmalar arasındadır. Bu da işinde ne kadar uzman ve kaliteli hizmet sunumu gerçekleştirdiklerini bir ispatı niteliğindedir.

Kaliteli hizmet anlayışının bir diğer görünür kısmı ise herhangi bir olumsuzlukta firma bünyesinde yer alan uzmanların bu konuya zaman kaybı yaratmadan el atıyor olmalarıdır. Çözüm üretme konusunda sahip oldukları hız sayesinde pek çok kişinin beğenisini taşımaktadır. Firmanın sahip olduğu teknik alt yapı oldukça güçlüdür.

Ayrıca teknik ekibinin ortaya koyduğu tecrübe ve deneyim sayesinde kullanıcılarına kesintisiz hizmet sunumu gerçekleştirmeyi başarmıştır. Sunucuya ilgili ortaya çıkan bir sorunun çözülmesi için büyük çaba sarf etmeye asla gerek yok. Eğer bu firma ile çalışıyorsanız çok kısa bir sürede destek talebi açarak size geri dönüş yapılmasını bekleyin.

Geri dönüş emin olun sorunun çözüldüğüne dair olacaktır. Bu oldukça kısa bir sürede gerçekleştiğinde dolayı büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Karşınızda muhatap olduğunuz deneyimli bir kadro olduğu için sorunlarınız anında çözüme kavuşturulmaktadır. Tüm mağduriyetler en kısa sürede giderilecek işlerin eski düzenine dönmesi sağlanmaktadır.

Sistem içerisinde oluşabilecek sorunların giderilmesi için yetkililer ile müşteri arasında irtibatı oluşturan bir sistem söz konusudur. Sorun giderme sistemi yani ticket adı verilen bu sistem sayesinde sorunlar kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır. Sistem içinde müşterilerden gelen sorunlar sorunla bir havuzda toplanır.

Bu havuz içerisinden yetkililer gerekli cevapları müşterilere ileterek sorun ortadan kaldırılır. Firmanın sahip olduğu canlı destek, güvenlik ve hosting hizmeti genel yapısı sayesinde kullanıcıların beğenisini kazanmayı başarmıştır.

Türkiye içinde sahip olduğu altyapı özellikleri ile hızlı ve sorunsuz internet erişimi sağlanmaktadır. Yüksek performansa sahip sunucular kurumsal sunucular ve kesintisiz hizmet veren bir firma olarak en iyiler arasında yer almaktadır.

Güzelhosting (En İyi Hosting Firması 2. Sıra)

En İyi Hosting firmaları listesinde mutlaka ön sıralarda yer alması gereken başarılı bir hizmet sunumu gerçekleştiren bir firma. Altyapı hizmetinin sahip olduğu hız ve oluşabilecek sorunlarda ortaya koyulan destek oldukça başarılı. Güvenilir olmasının yanında hızlı erişim imkanı sayesinde oldukça etkili bir hizmet sunmaktadır. Ayrıca 3 gün içerisinde firmanın sunmuş olduğu hizmetlerden memnun kalmadığınızı takdirde hizmet iptal edilebilmektedir.

Veridyen (En İyi Hosting Firması 3. Sıra)

En iyi hosting hizmeti veren firmalar arasında üst sıralarda yer almayı başaran firma müşteri memnuniyeti açısından oldukça başarılı. 2016 yılında kurulmuş yeni bir firma olmasına rağmen kısa sürede büyük başarılar elde etmiştir. Sağladığı performans ile sunmuş olduğu fiyat seçeneği oldukça tatmin edici bir özelliğe sahip.

Fakat son dönemlerde bazı sorunlar yaşanmaya başlanmış durumda. Son zamanlarda ciddi kesintiler ile karşılaşan kullanıcı bu durumdan oldukça rahatsız olmuş gibi duruyor. Fakat yaşanan sorunlara rağmen firmanın sahip olduğu teknik destek içindeki başarısı sorunların oldukça hızlı ve kısa sürede çözülmesini destekliyor. Çözüm odaklı yapısı sayesinde başarılı işler yapmaya devam edecek gibi gözüküyor.

Natro (En İyi Hosting Firması 4. Sıra)

Firmanın sahip olduğu gelişmiş destek hizmeti dikkat çekici. 7 gün 24 saat canlı destek hattı mevcut. Hosting firmaları arasında en iyi destek hizmeti veren hosting firmaları arasında göstermek mümkün. Ayrıca firmanın sunmuş olduğu hizmetten memnun kalınmadığı takdirde 15 gün içinde koşulsuz iade işlemi gerçekleştirme imkanı söz konusu. Firmanın geniş bir ağa sahip olması başarılı bir sonuç alabilmek adına önemlidir. Bünyesinde barındırdığı domain, SSL, marka tescili gibi birçok hizmet sayesinde tercih gören hosting firmaları arasında yer almayı başarmıştır.

netinternet.com.tr (En İyi Hosting Firması 5. Sıra)

En iyi hosting firmaları arasında gösterilmeye hak eden firma oldukça stabil bir hizmet sunumu gerçekleştirmektedir. Standartlar çerçevesinde gerekli olan hosting hizmetini sunan firmada bazı aksaklıklar söz konusudur.

Ancak bunun yanında sorunlara karşı firmanın cevap verme hızı oldukça başarılıdır. Yalnız diğer rakiplerine oranla performans sırasında bir takım aksilikler meydana gelebilmektedir. Hız ve erişilebilirlik sırasındaki kesintiler nedeniyle eleştirilere maruz kalan firma bu sorunları çözme konusunda oldukça başarılıdır. Bunlar mümkün olduğunca kısa sürede giderilmeye çalışıldığı için firmanın başarılılar arasında yer alması kolaylaşmaktadır.

Turhost üzerinde ücretsiz üyelik açmak için hemen tıklayın!

7 gün 24 saat oluşacak problemler için firmanın telefon desteği mevcuttur. Destek taleplerinin cevaplama süresi oldukça kısa bir zamanda gerçekleştirilmektedir. Ayrıca 15 gün iade süresinin mevcut olması da kullanıcılar arasında büyük bir rahatlık sağlamaktadır.

2021 En İyi Yabancı Hosting Firmaları

Yukarıda bahsedilen en iyi hosting firmalarının yanı sıra hosting hizmeti sunan en iyi yabancı firmalarda oldukça ilgi görmektedir. Yabancı alt yapı olduğu takdirde daha iyi bir hizmet sunulacağı algısı ne yazık ki tüm sektörlerde geçerli olmaktadır.

Ancak yukarıda üst sıralarda yer aldığını söylediğimiz hosting firmaları ile bu yabancı firmalar arasında çok büyük hizmet kalitesi farkları yoktur. Öncelikle bunun altını çizmekte fayda var. Çünkü aynı hizmeti daha uygun şekilde temin etme fırsatı varken sadece yabancı bir oluşum diye farklı kanıtlara kapılmak yersiz olacaktır.

Ülkemizde sıklıkla tercih edilen yabancı firmalar sıralamasına baktığımızda birbirine yakın özelliklere sahip hosting hizmeti sunumu yapan oluşumları görmek mümkün. Inmotion hosting, Site5, SiteGround, dreamhost, hostgator gibi birçok hosting hizmeti veren yabancı firmalar bulunmaktadır. Ancak bunlar arasında son dönemlerde sunduğu hizmet kalitesi ve kullanıcı memnuniyeti açısından öne çıkan firmalar ise şunlardır.

Inmotion Hosting

Bu hosting firması en iyi yabancı hosting firmaları arasında üst sıralarda yer almayı başarmış gibi gözükmekte. Başarılı bir seviyeye sahip olan hosting firması üst düzey performansıyla dikkat çekmekte. Kaliteli ve güvenli hizmet sunumu gerçekleştiren firma müşteri memnuniyeti konusunda da etkili bir ivme kazanmış durumda.

Site5

En iyi yabancı hosting firmaları arasında ilk sıralarda yer alacak derecede başarıya sahip olan firma en iyi rakipleri ile yarışı kazanma yolunda ilerleme göstermektedir. Hızlı ve güvenilir bir hosting hizmeti sunan yapısı gereği birçok kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. Bu firma dünyanın birçok noktasında hizmet sunumu gerçekleştirdiği için geniş bir kullanıcı kitlesine sahip.

SiteGround

Firmanın özellikle sorunlar karşısında cevap verme süresi diğer firmalara oranla gözle görülecek derecede düşük seviyelerde. Ancak bunun yanında hızlı bir erişim imkanı sunan firmanın pek çok kullanıcı tarafından tercih edilmesi sektör içinde oluşturduğu güven ile ilgili gözükmektedir. Performans açısından diğer hosting hizmeti sunan firmalar ile yarışabilecek özelliklere sahiptir. Bu nedenle en iyi hosting hizmeti veren firmalar arasında üst sıralarda yer almayı başarmıştır.

​​​​​​Son Not

Teknolojik gelişmeler ışığında son yıllarda artış gösteren hosting hizmeti sunan firmalar arasında en iyisini seçmek oldukça zor bir hal almaktadır. Hem yabancı hem de yerli birçok seçeneğe sahip olan hosting firmaları arasından en iyisini seçmek büyük önem taşımaktadır.

Firmalar tarafından sunulan sayısız ve birbirinden farklı birçok özellik son yıllarda gelişim göstermiştir. Eğer bir web sitesi veya sayfası hazırlıyorsanız hosting hizmeti veren firmalar arasında mutlaka bir tercih yapmak zorundasınız. Sizin işinize yarayacak yetenekli ve güvenilir özelliklere sahip bir hosting firması tercih etmek çok önemlidir.

Turhost üzerinde ücretsiz üyelik açmak için hemen tıklayın!

Hosting hizmeti size en iyi web sitesini kurmak için yardımcı olur. İnternette erişilebilir duruma gelmeniz için gerekli olan tüm araçları sunmak için hizmet verir. Hosting hizmetleri sunan firmalar özel sunucular ve yönetimler sayesinde web sitenizin hızlı bir şekilde erişiminin sağlanmasına destek olacaktır.

Bu nedenle sahip olacağımız başarı elde edeceğiniz hosting hizmeti ile doğru orantılıdır. Hosting hizmetinin özellikleri sizi hosting hizmeti sunan firmaya yaklaştıracak olan detaydır. Bu nedenle hosting hizmeti veren firmalar arasında seçim yaparken özelliklerine ve sahip oldukları niteliklere daha ayrıntılı bakmak gerekir. Seçimde bulunacağınız firma hakkında mutlaka en doğru araştırmayı yapmanız sizin için büyük önem taşır.

Turhost üzerinde ücretsiz üyelik açmak için hemen tıklayın!

Çünkü yukarıda saymış olduğum hosting firmalarına ilişkin yapısal özellikleri bünyesinde taşımayan firmaların sunacağı hosting hizmeti hiçbirine yaramaz. Boşuna zaman ve para kaybı yaratır. İşinizi görecek ve web sayfanızı ileri seviyelere taşıyacak desteği sunan hosting firmalarından bu hizmeti almanız büyük önem taşır.

Ek olarak; Güncel Turhost İndirim Kodunu takip etmek isterseniz tıklayın!

Author

Write A Comment

İnstagram takipçi satın al casino siteleri hoşgeldin bonusu hoşgeldin bonusu veren siteler/a> güvenilir casino siteleri en iyi casino siteleri casino siteleri en iyi casino siteleri - deneme bonusu